Mimari ' Yenilikçi yaklaşımlar,
ödüllü projeler...'

Mimari.

PERKİNS + WILL

1935 yılında kurulan Perkins+Will, araştırmaya dayalı çalışmalarında farklı disiplinleri bir araya getiren bir mimarlık ve tasarım şirketidir. Şirket, tasarımın yaşamları değiştirme ve toplumları ileriye taşıma gücüne sahip olduğu inancıyla yola çıkmıştır.


Yenilikçi
yaklaşımlar,
ödüllü projeler

Farklı lokasyonlarda bulunan 24 ofisinin her biri, çeşitli uygulama alanlarında ve yerel, bölgesel ve küresel ölçekte projeler üzerinde çalışmaktadır.

Perkins+Will, müşterilerinin ve onların hizmet verdiği toplulukların çalıştığı, tedavi gördügü, yaşadığı ve ögrendigi alanların tasarlanmasında ilham veren ve 21. yüzyılı simgeleyen çözümler geliştirmektedir.AUTOBAN

Uluslararası itibar sahibi, İstanbul merkezli multidisipliner bir tasarım stüdyosu olan Autoban, 2003 yılında Seyhan Özdemir ile Sefer Çağlar tarafından kurulmuştur. Daha sonra Efe Aydar 3.ortak olarak aralarına katılmıştır. Bugün 35 kişiye ulaşan ekibiyle Autoban, mimarlık, iç mimarlık, ürün ve deneyim tasarımı alanlarındaki bilinirliğini; detaycılığa, deneysel yaklaşıma ve zanaat duygusuyla malzemeyi işlemeye verdiği önemle güçlendirmeye devam etmektedir.

Çok sayıda konut, konaklama, özel ve kamusal projeleriyle İstanbul metropol insanının mekanlarla olan etkileşimini yeniden tanımlamış olan Autoban, bugün Londra, Madrid, Hong Kong, Moskova, Çin ve Azerbaycan gibi dünya ülke ve şehirlerinde proje gerçekleştirmektedir.

LTL Architects LTL Architects Dror Benshetrit Dror Benshetrit Harry Allen Harry Allen Sebastien Leon Agneessens Sebastien Leon Agneessens Stefan Boublil Stefan Boublil Alper Böler Alper Böler
Kapat
LTL Architects
LTL Architects

LTL Mimarlık üç önemli tasarımcı tarafından kurulmuştur: Paul Lewis, Marc Tsurumaki ve David J. Lewis.

Amerika'daki birçok üniversitede tasarım ve mimari dersleri vermiş ve hala vermekte olan Paul Lewis, prestijli bir mimarlık ödülü olan Mercedes T. Bass Roma ödülüne sahiptir. Aynı zamanda New York Mimarlık Derneği'nin Yönetim Kurulu Üyesi'dir.

Marc Tsurumaki, Amerika'da birçok üniversitede ders vermektedir. Marc Tsurumaki akademik kariyerine, Columbia Üniversitesi mimarlık fakültesinde yardımcı profesör, Louis I. Kahn'da ise misafir profesör olarak devam ediyor. Marc Tsurumaki 2002 yılında, Van Alen Institute'ye ismini vermiştir ve New York Danıştay'ında, uygulamalı sanatlar üzerine planlama ve dizayn panelleri düzenlemektedir.

David J. Lewis, The New School For Design'da profesörlük yapmakta ve aynı zamanda Design Workshop Programları'nı yönetmektedir. Eş zamanlı olarak Cornell Üniversitesi, University of Pennsylvania, University of Limerick ve Ohio State Üniversitesi'nde dersler vermektedir. İrlanda'da bulunan University of Limerick mimarlık okulunun danışma kurulunun kurucu üyelerindendir.

Portfolyolarında Venedik Bienali tasarımından, Park Tower tasarımına, MoMA için özel projelerden, en hip restaurant dizaynlarına kadar çok geniş bir yelpazeye sahiptir.

Tasarladığı foldhome üniteleri:

 • Mini Basketbol Sahası
 • Mini Futbol Alanı
 • Özel Stüdyolar
 • Fitness Odası
 • Bilgi Masası Ve Lobi
 • Koridorlar

http://ltlarchitects.com/

Dror Benshetrit
Dror Benshetrit

Dror Bensherit, 2002’den beri New York’ta tasarım anlayışı farklı boyut ve yapılarda, derinliği olan inovatif projeler üzerine çalışıyor. Portfolyosu; ürün tasarımı, mimari projeler, iç mimari ve sanat yönetimi alanlarından oluşmaktadır.

Tasarım yaptığı markalar arasında; Bentley, Kiehl's, Levi's, Puma, Alessi, Bombay Sapphire, ve Swarovski yer almaktadır.

Tasarladığı foldhome üniteleri:

 • Teras Bahçesi&Barbekü
 • Teras Jakuzi
 • Gözlemevi
 • Açıkhava Sineması
 • Açıkhava Parti Alanı
 • Bina Asansörleri

http://www.studiodror.com/html/

Harry Allen
Harry Allen

Harry Allen Design'ın kurucusu ve başkanıdır. İlk işi ve aynı zamanda master tezi olan çalışması, bir mobilya serisi olan "Living Systems"dir ve 1993'te New York Uluslararası Çağdaş Mobilya Fuarı'nda sergilenmiştir. Bugün, tasarladığı mobilyalar Habitat, Dune ve Magis gibi önemli firmalar tarafından satılmaktadır.

Mobilya tasarımının yanı sıra, iç mimari alanında önemli çalışmalar yapmaktadır. Özellikle New York Soho'da bulunan tasarım galerisi Moss, uluslararası alanda övgüler almaktadır. Allen, New York'taki SX137 Restaurant/Klüp'ün ve Guggenheim Müzesi ofislerinin tasarımcısıdır.

Harry Allen Dom Perignon, Donna Karan, Habitat, IKEA, Sony, Siemens, Swarovski ve birçok farklı ve tanınmış marka için ürün tasarlamaya devam ediyor.

Kendi tasarımı olan seramik köpük lambalar, 1994'ten bu yana MoMA'da sergilenmektedir.

Tasarladığı foldhome üniteleri:

 • Gusto Odası
 • Business Odası

http://www.harryallendesign.com/

Sebastien Leon Agneessens
Sebastien Leon Agneessens

Kariyerini son 10 yılda pazarlama alanından sanat, küratörlük, müzisyenlik ve tasarımcılık alanlarına doğru genişleten Sebastien Leon Agneessens, Formavision'ın sanat direktörü ve kurucusudur. Kariyerine Armani, ardından Chanel'de pazarlama uzmanı olarak başlamıştır. Advertising Age Dergisi tarafından "Sanat ve pazarlamanın kesişme noktasında, sağlam bir yere sahip bir adam" olarak nitelendirilmektedir. İşleri arasında; Coca Cola Atlanta Genel Merkezi'nin (The World Of Coca Cola), New York’taki Diesel Denim Gallery’nin ve Starbucks Salon’unun dizaynı yer almaktadır.

“The Golden Horn” adını taşıyan ve Nef Flats Levent 163’te binayı boydan boya geçen heykelin küçük bir enstelasyonu dünyanın en prestijli tasarım fuarlarından briri olan %100 Design London’da 2011 Eylül’de sergilenmiştir.

Tasarladığı foldhome üniteleri:

 • Müzik Stüdyosu
 • Sanat Stüdyosu
 • Özel Sinema
 • Parti∓Karaoke Odası
 • Şehir Manzarası (City View)

http://www.formavision.info

Stefan Boublil
Stefan Boublil

“The Apartment Creative Agency” adlı kreatif ajansın kurucusu ve kreatif yönetmenidir. Küçük alanlardan dev kullanım alanları yaratan dünyaca ünlü ajans bugüne kadar yaptığı birçok tasarımla adını dünyaya duyurdu.

Boublil aynı zamanda "Meet At The Apartment"ın ortağı ve "theaptBROADCAST"in editoryal yönetmenidir. New York'taki NYC Residence'ın da tasarımını yapan Boublil'in, NEF Flats Levent 163 projesi için hazırladığı tasarımlardan biri %100 Design London Fuarı adaylarından oldu.

Tasarladığı foldhome üniteleri:

 • • Lobi / Giriş
 • • Misafir Odası
 • • Yönlendirme Tabelaları

http://www.theapt.com/

Alper Böler
Alper Böler

Ürün ve mobilya tasarımcısı Alper Böler, Alper Böler Tasarım'ı 2008'de kurdu. İlk koleksiyonu Housework: Design Domesticated, 2009 New York Design Week'te sergilendi.

Böler'in çalışmaları uluslararası platformda Wallpaper, Abitare, Interni, I.D., Frame ve Surface gibi yayınlarda yer buldu. Aynı zamanda uluslararası tasarımların konu edildiği Desire, Furnish ve Kelvin gibi kitaplarda da işlerinden bahsedilmektedir.

Aralık 2008'de, British Council tarafından verilen, jüri üyelerinin Ron Arad gibi uluslararası tasarımcı ve tasarım uzmanlarından oluştuğu, "Uluslararası Genç Girişimci Yarışması"nda 2. lik ödülünü kazandı.Mayıs 2009'da, "Tasarımda Kültür ve Ortak Hafıza" alanında konuşmacı olmak üzere, New York'taki Parsons the New School of Design'a davet edildi. 2009 yılında tasarladığı "Sema Kahve Masası" ile,IF Design Award'ın kazananı oldu.

Tasarladığı foldhome üniteleri:

 • Playstation Odası

http://alperboler.com/

Sizi arayalım

İnistanbul hakkında bilgi almak için formu doldurun biz sizi arayalım.


Gönderiliyor...

İlginize teşekkür ederiz.
En kısa zamanda size geri dönüş yapacağız.

Gönderilemedi.

TEKRAR DENEYİNİZ.

Euro.Message madebycat
music_toggle
controls_toggle
info_toggle
controls_prev
controls_next
controls_toggle
player_volume
Artist Name - Artist Title
0:00 | 0:00
0
0:00 | 0:00
player_close